Interesuje je tylko wygrana. Z Gnieznem w hali MOSiR

13 лют. 2023 |

W zaległym meczu 12. serii PGNiG Superligi Kobiet beniaminek rozgrywek zmierzy się z Eurobudem JKS Jarosław.

- Czeka na nas kolejne bardzo ciężkie i ważne spotkanie. Nie możemy pozwolić sobie na żaden inny wynik oprócz wygranej. Doskonale wiemy, że nikt nam tego meczu nie odda „za darmo”. Na pewno zrobimy wszystko, by trzy punkty zostały w Jarosławiu – mówi przed starciem z MKS-em PR Urbis Gniezno rozgrywająca, Lesia Smolinh.

Choć jarosławianki, w pierwszym meczu, pokonały superligowego beniaminka 24:31, dziś sytuacja obydwu zespołów wygląda zupełnie  inaczej. Eurobud JKS prezentuje na ligowych parkietach znacznie lepszą formę. Podobnie można powiedzieć o piłkarkach ręcznych z Gniezna.

Czarno-niebieskie, czyli gospodynie meczu 12. kolejki, odnotowały imponującą serię czterech ligowych zwycięstw (Elbląg, Piotrków Trybunalski, Chorzów, Lwów), co pozwoliło im realnie myśleć o wejściu do najlepszej szóstki. MKS PR Urbis Gniezno, choć niżej notowany, sprawił już niejedną niespodziankę. Mowa choćby o wygranym po rzutach karnych meczu z MKS-em Funfloor Lublin czy zwycięstwie z Piotrcovią.

Jedno jest pewne – łatwych spotkań nie ma, a kandydatów do szóstki co najmniej kilku. - Dziewczyny z Gniezna są na fali i czeka nas bardzo ciężki mecz w domu. Musimy zapomnieć o ostatnich spotkaniach, a do tego podejść w pełni skoncentrowane i wystrzegać się błędów w obronie. Myślę, że kluczem do zwycięstwa będzie rozprowadzanie szybkich kontrataków. Liczymy, jak zawsze, na wsparcie naszego ósmego zawodnika, czyli kibiców – podsumowuje Aleksandra Dorsz, obrotowa jarosławskiej ekipy.

12. seria PGNiG Superligi Kobiet (mecz zaległy)

Eurobud JKS Jarosław – MKS PR Urbis Gniezno

14 lutego | wtorek | 19:00 | Hala MOSiR w Jarosławiu

Bilety:

- w kasie od 18:00

- Abilet.pl: https://abilet.pl/wydarzenie/eurobud-grupa-jks-jaroslaw-vs-mks-pr-urbis-gniezno-9927

Transmisja: Emocje.TV