Komunikat Zarządu Eurobud Grupa JKS Jarosław Sp. z o.o

2 черв. 2023 | Komunikaty

Firma Eurobud Grupa Sp. z o. o. , jako sponsor tytularny Drużyny, już od 4 lat wspiera jarosławską piłkę ręczną na poziomie rozgrywek superligowych i dba o organizacyjne i  finansowe zabezpieczenie Klubu. Dzięki temu możliwe były występy na polskich i międzynarodowych parkietach – w PGNiG Superlidze Kobiet, ORLEN Pucharze Polski oraz w EHF European Cup, prezentując przy tym z sezonu na sezon rosnący poziom sportowy.

 Wyrażamy wdzięczność za niezbędną pomoc i wszelkie działania umożliwiające funkcjonowanie Klubu, nie tylko pod względem finansowym, ale i zarządczym czy pracowniczym. Warto również przypomnieć, że firma Eurobud Grupa, w trakcie niedawno zakończonego sezonu, zmuszona była pokryć z własnych środków dodatkową, bardzo znaczącą dla budżetu klubu lukę finansową, która powstała z powodu niewypłacenia środków obiecanych na początku sezonu przez Superliga Sp. z o.o. i Polską Agencję Turystyczną, a gwarantowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z tytułu programu „Wsparcie Mistrzów”.

Otrzymane dotychczas wsparcie od Gminy Miejskiej Jarosław, Powiatu Jarosławskiego, ORLEN Upstream Sp. z o.o. oraz Województwa Podkarpackiego, za które z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować, nie zaspokaja jednak nawet połowy wymaganego budżetu niezbędnego do funkcjonowania Klubu w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet. Dotychczasowe, ogromne zaangażowanie finansowe sponsora tytularnego, nie pozwala na finansowanie Klubu w tak dużym zakresie w kolejnym sezonie. Niemniej jednak, Eurobud Grupa Sp. z o.o. nadal deklaruje dalsze sponsorowanie Klubu na wysokim poziomie.

Mając na uwadze fakt, że razem udało nam się stworzyć piękną historię, która na dobre zapisała się na kartach jarosławskiego sportu, ciągle walczymy o przyszłość jarosławskiej piłki ręcznej, której los nikomu nie jest obojętny.  Dlatego już od kilku miesięcy prowadzimy rozmowy mające na celu pozyskanie dużego sponsora strategicznego za pośrednictwem i patronatem Posła Tadeusza Chrzana oraz wiceprezesem JKS i dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Michałem Cebulą w celu zjednoczenia dwóch dyscyplin sportowych w jeden wielki JKS.

 

 

Wierzymy w powodzenie tego projektu i liczymy na szybki pozytywny rezultat naszych starań.

 

 

Z poważaniem

Roman Barłoga
Prezes Zarządu Eurobud Grupa JKS Jarosław Sp. z o.o.