Wracają do gry. Ćwierćfinał Pucharu Polski w Lublinie

8 бер. 2023 | Mecze

Eurobud JKS Jarosław wraca do gry po krótkiej przerwie. Na czarno-niebieskie czeka MKS FunFloor Lublin i mecz 1/4 PGNiG Pucharu Polski.

W ubiegłym roku, w 1/8 PGNiG Pucharu Polski, jarosławianki musiały uznać wyższość KPR-u Gminy Kobierzyce (3 lutego 2022, 23:21) i na tym zakończyły swój udział w tych rozgrywkach. Tym razem zadanie jest równie trudne, bo przeciwniczkami JKS-u będą biało-zielone, MKS FunFloor Lublin – zespół zajmujący obecnie drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet,  srebrny medalista ubiegłego sezonu.

Co więcej, obydwa zespoły spotkają się ponowne dwa dni później, w ramach ligowego meczu 19. serii. - Złapałyśmy trochę oddechu po ostatnim maratonie meczowym. Po krótkiej przerwie kadrowej wracamy do grania. Czekają nas dwa spotkania z Lublinem na trudnym, wyjazdowym terenie – mówi rozgrywająca Katarzyna Kozimur. Rzeczywiście, ostatni czas nie był dla Eurobudu JKS łatwy. Jarosławianki rozegrały dwanaście spotkań w półtora miesiąca. Na przełomie lutego i marca mogły więc nabrać sił i wznowić przygotowania do pucharowego starcia z bardzo wymagającym przeciwnikiem. - Potrzebowałyśmy chwili odpoczynku, ale stęskniłyśmy się za meczowymi emocjami. Na pewno czekają nas spotkania, w których musimy być skoncentrowane na swojej grze i na tym, by popełnić jak najmniej błędów własnych. Będziemy walczyć o przejście do kolejnej rundy Pucharu Polski – dodaje skrzydłowa Natalia Volovnyk.

1/4 PGNiG Pucharu Polski

MKS FunFloor Lublin – Eurobud JKS Jarosław

10 marca | piątek | godz. 18:00 |brak transmsji