Będzie walka do ostatniej minuty. Starcie z Lublinem na koniec roku

17 gru 2022 |

Ostatni ligowy mecz w 2022 roku Eurobud JKS Jarosław rozegra we własnej hali. Czarno-niebieskie gościć będą MKS FunFloor Lublin.

Mecze z lubelskim zespołem cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a najwierniejsi kibice jarosławskiej piłki ręcznej, szczególnie ci nieco starsi, doskonale pamiętają tzw. dawne czasy i aurę, która towarzyszyła tamtym starciom. Nie inaczej jest współcześnie, gdy Eurobud JKS Jarosław występuje w PGNiG Superlidze Kobiet.

- Na pewno ta część sezonu nie była dla nas łatwa. Po pierwszej rundzie nie jesteśmy w tym miejscu, w którym chciałybyśmy być. Mamy dużo rzeczy do poprawienia i chcemy zacząć już w tę niedzielę. Chcemy pokazać, że potrafimy grać w piłkę ręczną i zagrać dobry mecz – tak ostatnie ligowe tygodnie podsumowuje jedna z rozgrywających, Lesia Smolinh. Rzeczywiście, miejsce w tabeli i dorobek punktowy nie satysfakcjonuje czwartej ekipy poprzedniego sezonu, która w ubiegłym tygodniu (12 grudnia), przegrała po rzutach karnych z Młynami Stoisław Koszalin. Bolesną porażkę trzeba jednak zostawić za sobą i zrobić wszystko, aby w ostatnim ligowym spotkaniu 2022 roku wypaść jak najlepiej. - Po ostatnim meczu z Koszalinem pozostaje niedosyt. Chcemy sobie i kibicom zrobić piękny prezent na święta i wygrać to spotkanie – mówi Sylwia Matuszczyk, która na Lubelszczyźnie spędziła sporą część swojej kariery. Podobnie jak Joanna Gadzina. Jarosławska skrzydłowa wróciła dwa tygodnie temu na boisko po kontuzji palca. - Lublin to bardzo dobra drużyna. Czeka nas ciężki mecz, ale my też znamy swoją wartość i wiemy, że stać nas na wygraną w tym pojedynku. Mam nadzieję i wierze w to, że uda nam się sprawić niespodziankę, a na pewno mogę obiecać, że będziemy walczyć do ostatniej minuty o jak najlepszy wynik.

MKS FunFloor Perła Lublin przegrał, jak dotąd, tylko dwa mecze w tym sezonie. To jedna z najmocniejszych drużyn w lidze, ale nie tak dawna historia z kwietnia 2022 roku pokazała, że wszystko zweryfikuje sześćdziesiąt minut walki na parkiecie.

10. seria PGNiG Superligi Kobiet

Eurobud JKS Jarosław – MKS FunFloor Lublin

18 grudnia 2022, godz. 14:00

Hala MOSiR w Jarosławiu

Bilety:

- w kasie od 13:00

- Abilet.pl

LINK: https://abilet.pl/wydarzenie/eurobud-grupa-jks-jaroslaw-vs-mks-funfloor-lublin-9574

Transmisja:

Emocje.TV:

LINK: https://emocje.tv/live/1613/eurobud-jks-jaroslaw-mks-funfloor-lublin