Europejska przygoda trwa. Ćwierćfinałowe starcia z Iuventą Michalovce

19 sty 2023 |

Eurobud JKS Jarosław to jedyna polska, żeńska drużyna piłki ręcznej, która pozostała w walce o europejskie trofeum. W ćwierćfinale rozgrywek EHF European Cup czarno-niebieskie spotkają się ze słowacką Iuventą Michalovce.

Nie ulega wątpliwości, że awans do najlepszej ósemki rozgrywek to historyczne wydarzenie nie tylko dla klubu. To także ogromne święto jarosławskiego sportu i całej lokalnej społeczności, która mocno wspiera drużynę piłkarek ręcznych.

Poprzedni etap EHF European Cup to już przeszłość, bowiem 17 stycznia odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych. Eurobud JKS Jarosław spotka się z „dobrymi znajomymi” – Iuventą Michalovce. A o tym, że obydwa zespoły doskonale się znają, świadczą chociażby rozegrane przed sezonem ligowym dwa spotkania towarzyskie – w Turnieju o Puchar Miasta Michalovce (przegrana JKS-u 30:26) i Mecz Pokazowy pod patronatem ORLEN Upstream (zwycięstwo 27:22). Słowacki zespół gościł w Jarosławiu również pod koniec 2021 roku i wygrał wówczas I Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet, pokonując w finale właśnie… Eurobud JKS.

Iuventa Michalovce udział w EHF European Cup rozpoczęła od emocjonującego dwumeczu z Yellow Wintherthur (23:22 i 25:25). Następnie Słowaczki zmierzyły się ze szwedzkim Lugi Dam (33:25 i 26:19). W 1/8 rozgrywek pokonały natomiast KPR Gminy Kobierzyce, czyli aktualne brązowe medalistki PGNiG Superligi Kobiet (20:22 i 25:25).

Jarosławianki w europejskich pucharach zadebiutowały dwumeczem z holenderskim Cabooter HandbaL Venlo (27:29, 30:36). W 1/16 rozgrywek było zdecydowanie prościej. Czarno-niebieskie zdominowały portugalską ekipę Alavarium Love Tiles (26:36, 44:21). Awans do najlepszej ósemki wywalczyły sobie w Skopje, gdzie nie bez przeszkód pokonały złote medalistki macedońskiej ligi – WHC Gjorche Petrov (26:27 i 22:30).

Mecze 1/4 EHF European Cup wstępnie zaplanowano na 11-12 lutego oraz 17-18 lutego. Oficjalne, potwierdzone daty zostaną podane niezwłocznie po ich ustaleniu i uzgodnieniu szczegółów. Wiadomo natomiast, że zwycięzca dwumeczu Eurobud JKS Jarosław – Iuventa Michalovce w półfinale trafi na zwycięzcę tureckiej pary Antalya Konyaalti BSK– Izmir BSB SK.