Ligowa inauguracja 2023 roku w jarosławskiej hali

27 sty 2023 | Mecze

Ostatnie tygodnie napawają umiarkowanym optymizmem. Po udanej, pucharowej wyprawie do Macedonii, Eurobud JKS wywalczył trzy cenne punkty w Elblągu. W ostatnią sobotę stycznia jarosławianki zagrają pierwszy mecz domowy w 2023 roku. Gościć na Podkarpaciu będą zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego.

Ostatni mecz PGNiG Superligi Kobiet w Hali MOSiR odbył się 18 grudnia. Zwycięzcę starcia z MKS-em Perłą Lublin wyłoniły wówczas rzuty karne. Od tego momentu wydarzyło się sporo. Przede wszystkim, czarno-niebieskie wróciły ze Skopje z awansem do 1/4 EHF European Cup, a w minionym tygodniu (21 stycznia) pokonały EKS Start Elbląg 26:29. Eurobud JKS potwierdził tym samym, że w walce o szóstkę nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. – Nie bez kozery mówią, że mecz wygrywa się obroną i ostatnimi piętnastoma minutami. Pokazałyśmy trochę więcej wytrzymałości i zimnej głowy. W końcówce się to opłaciło – tak ostatni mecz ze Startem Elbląg skomentowała kapitan JKS-u, Sylwia Matuszczyk.

Teraz każdy mecz jest tym za przysłowiowe „sześć punktów” i z takim nastawieniem jarosławska drużyna przystąpi do starcia z MKS-em Piotrcovią Piotrkowem Trybunalskim. Podopieczne Krzysztofa Przybylskiego w obecnym sezonie prezentują się bardzo dobrze,o czym świadczy wysokie, czwarte miejsce w tabeli i 24 punkty. - Przed nami ciężkie spotkanie. Chcemy się zrewanżować za dotkliwą porażkę w pierwszym meczu. Tym razem gramy w swojej hali, ze wsparciem naszych kibiców. Musimy skupić się na sobie i nie pozwolić narzucić Piotrcovii swojego stylu gry. Kluczem w tym meczu będzie dobra gra w obronie – podsumowuje obrotowa Kinga Strózik.

14. seria PGNiG Superligi Kobiet

Eurobud JKS Jarosław – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

28 stycznia (sobota), godz. 15:00

Transmisja: TVP SPORT

LINK: https://sport.tvp.pl/65638891/eurobud-jks-jaroslaw-piotrcovia-piotrkow-tryb-pilka-reczna-pgnig-superliga-kobiet-transmisja-na-zywo-online-live-stream

Bilety:

- w kasie hali od 14:00

- w serwisie Abilet.pl

LINK: https://abilet.pl/wydarzenie/eurobud-grupa-jks-jaroslaw-vs-mks-piotrcovia-piotrkow-trybunalski-9784