Mistrzowskie granie w końcu w Jarosławiu

25 mar 2023 | Mecze

Przed piłkarkami ręcznymi Eurobudu JKS Jarosław starcie z aktualnymi mistrzyniami kraju i liderkami tabeli - MKS-em Zagłębiem Lubin. Będzie to trzecie spotkanie czarno-niebieskich w grupie mistrzowskiej i jednocześnie pierwsze od ponad miesiąca w Hali MOSiR.

Eurobud JKS, po imponującej serii zwycięstw w rundzie zasadniczej, zajęciu piątego miejsca i awansie do półfinału PGNiG Pucharu Polski, granie w TOP6 rozpoczął od dwóch porażek po dobrych meczach (Lublin, Piotrków Trybunalski). Tym razem, drużyna prowadzona przez Michała Kubisztala czeka, by w jarosławskiej hali ugościć najmocniejszą ekipę ligi. MKS Zagłębie Lubin to niekwestionowane liderki tabeli, które wygrały wszystkie z dwudziestu rozegranych dotąd spotkań i zapisały na swoim koncie komplet 60 punktów.

Jak sama nazwa wskazuje, w grupie mistrzowskiej nie ma słabych zespołów, ale pokonanie Miedziowych, biorąc pod uwagę tabelę i aktualną ich dyspozycję, to zdecydowanie najtrudniejsze zadanie. - Tego przeciwnika nie trzeba przestawiać. Drużyna grająca na bardzo wysokim poziomie, która zdobędzie Mistrzostwo Polski również w tym sezonie. Mecz z takim zespołem jest podwójnie ekscytujący i wymagający – mówi tuż przed starciem 21. serii Aleksandra Zimny.

Ewentualne zwycięstwo JKS-u byłoby dla większości sympatyków piłki ręcznej sporą niespodzianką, ale cel jarosławianek jest zawsze taki sam – walka o trzy punkty, bez względu na to, z jakim przeciwnikiem przyjdzie się zmierzyć. - Czeka nas kolejny, bardzo trudny mecz. Żeby walczyć z takim rywalem jak „równy z równym” musimy pokazać swoją najlepszą formę. Oczywiście, cieszymy się, że możemy w końcu, po miesięcznej przerwie, zagrać w domu i ucieszyć kibiców kawałkiem dobrej piłki ręcznej – dodaje Lesia Smolinh.

21. seria PGNiG Superligi Kobiet

Eurobud JKS Jarosław – MKS Zagłębie Lubin

26 marca| niedziela | 15:00 | Hala MOSiR Jarosław | transmisja: Emocje.TV

LINK: https://emocje.tv/live/2039/eurobud-jks-jaroslaw-mks-zaglebie-lubin

Bilety:

- w kasie hali od 14:00

- https://abilet.pl/wydarzenie/eurobud-grupa-jks-jaroslaw-vs-mks-zaglebie-lubin-10103