Walka o upragnione punkty w cieniu walki o zdrowie. Eurobud JKS zmierzy się z Piotrcovią

11 lut 2022 |

Ligowy, arcyważny mecz 17. serii PGNiG Superligi Kobiet zawodniczki Eurobudu JKS Jarosław rozegrają w Piotrkowie Trybunalskim, z miejscową Piotrcovią.

Ligowy, arcyważny mecz 17. serii PGNiG Superligi Kobiet zawodniczki Eurobudu JKS Jarosław rozegrają w Piotrkowie Trybunalskim, z miejscową Piotrcovią.

Drużyny zmierzą się ze sobą trzeci raz w tym sezonie. W 3. kolejce, po emocjonującym meczu, zwyciężyła Piotrcovia (23:21). Natomiast w 10., przy pełnej kontroli boiskowych wydarzeń od pierwszej do ostatniej minuty, pełną pulę w postaci 3 punktów zatrzymały jarosławianki (27:21).

To kolejne, trudne spotkanie, w którym szczypiornistki z Jarosławia zagrają mocno osłabione. Kontuzje utrudniają lub uniemożliwiają rotacje w meczowym, boiskowym składzie. O powrót do zdrowia ciągle walczy Lesia Smolinh i niestety nie zobaczymy jej w najbliższym spotkaniu. Nie w pełni sił będą Aleksandra Zimny i Valentina Nestsiaruk. Z kontuzją nadal zmagają się Aleksandra Dorsz i Katarzyna Kozimur. Dodatkowo, powikłania po przebytym niedawno koronawirusie zaobserwowano u Olivery Vukcevic.

Układ tabeli po porażkach z najmocniejszymi zespołami w lidze, którym Eurobud JKS starał się stawić czoła i wygranej Piotrcovii przeciwko Lubiniankom, sprawił, że zespoły z Jarosławia
i Piotrkowa Trybunalskiego mają taką samą liczbę punktów (21). Ciągle jednak drużyna z Jarosławia ma nierozegrane spotkanie z kielecką Koroną, a Piotrkowianki z Kobierzycami
i Koszalinem.

Pomimo kłopotów, zawodniczki, sztab szkoleniowy i medyczny nie składają broni i ciężko pracują na zdobycie kolejnych punktów. Na superligowych parkietach nic nie jest jeszcze nierozstrzygnięte. Nie da się jednak ukryć, że spotkanie z Piotrcovią ma dla czarno-niebieskich szczególne znaczenie. Potrzeba zwycięstwa, aby morale drużyny wzrosły, a zmęczenie i cały trud zostały zwieńczone przywiezieniem trzech punktów z bardzo ciężkiego terenu.

Z pewnością, w tak ciężkim dla drużyny z Jarosławia czasie, potrzeba wsparcia kibiców.

17. seria PGNiG Superligi Kobiet

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Eurobud JKS Jarosław

Sobota (12.02.), godz. 16:00.

Transmisja: Emocje.TV