Walka o wejście do „szesnastki” w europejskich pucharach

1 gru 2022 |

EUROBUD JKS Jarosław o awans do czołowej "szesnastki" rozgrywek EHF European Cup z Alavarium Love Tiles - byłym mistrzem ligi portugalskiej.

Zespół z Aveiro to kilkuktrotny mistrz portugalskiej ligi, choć ostatni medal wywalczył w 2017 roku. Drużyna ta składa się przede wszystkim z młodych zawodniczek, które II rundzie EHF European Cup pokonały luksemburski Handball Kaerjeng (29:20 i 26:23). Ekipa Alavarium Love Tiles zetknęła się z europejskimi pucharami już w tamtym roku, kiedy to dwukrotnie uległa holenderskiemu zespołowi H.V. Quintus.

Piłkarki ręczne EUROBUDU JKS-u Jarosław w europejskich pucharach są debiutantem. Miejsce w EHF European Cup wywalczyły sobie jeszcze w ubiegłym sezonie PGNiG Superligi Kobiet, zajmując finalnie czwartą lokatę. O awansie do 3. rundy pucharów zadecydowały starcia z Cabooter HandbaL Venlo (27:29, 36:30).

Czarno-niebieskie w grudniowym dwumeczu są faworytkami, jednak nie ulega wątpliwości, że przed nimi niełatwe zadanie. - Innego scenariusza nie bierzemy pod uwagę. Chcemy wygrać te dwa mecze i przejść do kolejnej rundy pucharów. Mam nadzieję, że nam się to uda – podsumowuje Kapitan zespołu Sylwia Matuszczyk.

DWUMECZ:

EUROBUD JKS Jarosław - Alavarium Love Tiles

2 grudnia (piątek), godz. 18:30

3 grudnia (sobota), godz. 18:30

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Bilety:

- w kasie hali od 17:30

- w serwisie internetowym Abilet.pl

1. Bilet na dwumecz:

https://abilet.pl/wydarzenie/dwumecz-eurobud-jks-jaroslaw-vs-alavarium-love-tiles-9463

2. Bilet na mecz nr 1:

https://abilet.pl/wydarzenie/alavarium-love-tiles-vs-eurobud-jks-jaroslaw-9464

3. Bilet na mecz nr 2:

https://abilet.pl/wydarzenie/eurobud-jks-jaroslaw-vs-alavarium-love-tiles-9465